Płytki ceramiczne w Twoich wnętrzach – to musisz wiedzieć!

Płytki ceramiczne są bardzo modne, funkcjonalne i odporne na urazy mechaniczne. To właśnie dlatego są bardzo często wybierane jako element wykończenia domów na całym świecie. Trzeba jednak umiejętnie dobrać do wnętrz nie tylko motyw, ale również wielkość płytek. Jak to zrobić? Oferta firmy Iris Ceramica ma dla Ciebie dużo rozwiązań!

Co warto wiedzieć o płytkach ceramicznych?

Płytki ceramiczne powinny być przede wszystkim wykonane z materiałów najlepszej jakości. Tylko wtedy będą odporne na ścieranie i inne urazy mechaniczne, więc będą służyły przez wiele lat. Dużo łatwiej będzie je też utrzymać w czystości, ponieważ nie wymagają specjalnych środków chemicznych. To wszystko gwarantuje włoski producent Iris Ceramica.

Więcej informacji znajdziesz na: https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/iris/.

Jeżeli zależy Ci również na eleganckim, subtelnym i ponadczasowym wystroju wnętrz, płytki ceramiczne będą najlepszym rozwiązaniem. Posiadają ogromne możliwości aranżacyjne, ponieważ dostępnych jest wiele kolorów, motywów i formatów. Wybierając płytki do swojego domu, przeważnie kierujemy się tylko tymi dwoma pierwszymi kryteriami, zapominając, jak ważna jest również ich wielkość. Jakie rozmiary płytek Iris Ceramica będą pasowały do poszczególnych typów wnętrz?

Małe płytki ceramiczne – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Jeśli masz niewielką kuchnię i łazienkę, wybierz najlepiej małe płytki ceramiczne. Najlepiej wpasują się w niedużą przestrzeń i wizualnie ją powiększą. Wybór średnich lub wielkoformatowych płytek nie będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Optycznie skrócą przestrzeń i sprawią, że stanie się ciężka. Uważaj też na mocne kontrasty i intensywne kolory – ograniczają małe pokoje.

Średniej wielkości płytki we wnętrzach

Średniej wielkości płytki ceramiczne sprawdzą się najlepiej w otwartych przestrzeniach, np. w połączonej kuchni z jadalnią czy przedpokoju z korytarzem. Nie pomniejszą optycznie przestrzeni i nie sprawią wrażenia zachwiania równowagi, tak jak zrobiłyby to w tym przypadku duże płytki. Nie będą też wizualnie ograniczały wnętrz, tak jak te małe w otwartych przestrzeniach.

Możesz sobie w nich pozwolić na fantazję co do kolorów i motywów, jednak pamiętaj, że muszą tworzyć spójną całość ze ścianami, meblami i innymi dodatkami.

Duże płytki ceramiczne? Tak, ale…

Płytki wielkoformatowe prezentują się naprawdę dostojnie, pięknie i stylowo, nie pasują jednak do większości wnętrz. Najlepiej będą wyglądały w dużych pomieszczeniach, ponieważ nie zmniejszą ich optycznie, tylko podkreślą ich przestronność. W tym przypadku znowu należy uważać na barwy i wzory – szczególnie polecanym rozwiązaniem są te jednokolorowe.