Jakie parametry techniczne mają silniki Lifan Engine?

Silniki Lifan posiadają tak samo dobre parametry techniczne, jak produkty marek Honda, Holida, Loncin, Kipor, Pezal, Zipper czy Kaltmann. Mają jednak dużo niższą cenę, dlatego są tak chętnie wybierane jako zamienniki na całym świecie. Silniki spalinowe Lifan różnią się jednak między sobą właściwościami. Co znajdziemy w ich ofercie?

Model Lifan Engine GXV140

Do najniższej półki cenowej produktów tego producenta należy model GXV 140. Silnik jest jednocylindrowy, czterosuwowy oraz chłodzony powietrzem. Uruchamia się go ręcznie. Ma także jednostkę pojemności 135 cm³ i moc 5 koni mechanicznych. Waży jedynie 16 kg. Odznacza się trwałością i łatwością w obsłudze.  Do prawidłowego działania wymaga uzupełnienia 2 litrowego baku benzyną bezołowiową.

Ten model świetnie sprawdzi się jako zamiennik silnika do kosiarki oraz innych, niedużych maszyn budowlanych, ogrodniczych czy rolniczych.

Model Lifan Engine GX390

Do wyższej klasy należy już inny model silnika Lifan – GX390.  Jest on jednocylindrowy, czterosuwowy i chłodzony powietrzem. Uruchamiany ręcznie, charakteryzuje się jednak bardzo dobrymi parametrami technicznymi – ma pojemność 390 cm3 i moc 13 koni mechanicznych, waży również waży 31 kg. Wymaga uzupełniania benzyną bezołowiową – pojemność baku wynosi 6,5 l.

Często wykorzystywany jest zarówno w warunkach domowych jako napęd generatorów prądu, rębaków czy odśnieżarek, jak i na budowie – będzie “sercem” zacieraczek, przecinarek jezdnych lub zagęszczarek. Popularny także w ogrodnictwie jako napęd glebogryzarek, rębaków oraz pił.

Model Lifan Engine GX420

Model GX420 należy do jednego z najlepszych silników, oferowanych przez firmę Lifan. Ma świetne parametry i znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Nadaje się do ciężkich warunków i trudnych zadań, jako napęd dużych agregatów prądotwórczych, myjek ciśnieniowych, odśnieżarek czy rożnego typu motopomp. Z powodzeniem może być także używany w gokartach, wyciągarkach i rębakach.

Silnik jest jednocylindrowy, czterosuwowy i chłodzony powietrzem oraz ma pojemność 420 cm3 i moc 15 koni mechanicznych. Waży 35 kg.  Może być uruchamiany na dwa sposoby – ręcznie za pośrednictwem startera lub przy pomocy elektrycznego rozrusznika i kluczyka, co jest jego ogromną zaletą. Działa na benzynę bezołowiową, a pojemność baku wynosi 6,5 l.