Blog

Szukasz pojazdów komunalnych? Sprawdź ofertę Terberg Matec!

Nowoczesne pojazdy komunalne pozwalają na szybki i bezpieczny wywóz różnego rodzaju odpadów. Istnieje wiele firm, które zajmują się ich produkcją, a do tych najbardziej cenionych zaliczamy bez wątpienia Terberg Matec. W ofercie producenta znajdziesz wysokiej klasy sprzęty, dlatego warto poznać je nieco bliżej. (więcej…)

Jakie korzyści zyskasz, budując dom szkieletowy?

Drewno jest materiałem ponadczasowym i wciąż powszechnie stosuje się je do wznoszenia różnego rodzaju budynków. W ostatnich latach szczególnie dużą popularnością cieszy się budowa domu szkieletowego, który – ze względu na swoje parametry – jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie? Oto kilka najważniejszych korzyści. (więcej…)

Jakie korzyści mogą Ci przynieść ławy dębowe do salonu?

Przede wszystkim ławy dębowe są bardzo praktycznym meblem. Mogą służyć nie tylko jako siedziska, ale również jako stoliki czy schowki. Jest to szczególnie przydatne, jeśli Twój salon jest mały i nie masz zbyt wiele miejsca do dyspozycji. Dodatkowo, ławy dębowe są bardzo solidnymi i trwałymi meblami, które przy odpowiedniej pielęgnacji przetrwają wiele lat. (więcej…)

Dom drewniany – najważniejsze zalety i wady

Marzysz o nowym domu, który stanie się prawdziwą oazą spokoju dla Ciebie i Twojej rodziny? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, z których warto skorzystać, jest dom drewniany – konstrukcja trwała, piękna i dostępna w przystępnej cenie. Co jeszcze sprawia, że warto na nią postawić? I czy dom szkieletowy ma jakieś wady? Sprawdźmy! (więcej…)

Lekcje rysunku online – szkoła Rafała Zalubowskiego

Zgodnie z wymogami uczelni wyższych, osoby, które pragną dostać się na studia architektoniczne, muszą zdać egzamin wstępny z rysunku. Obejmuje on między innymi rysunek z natury oraz z wyobraźni. Bardzo dużo starających się na architekturę ma problem z przejściem tego etapu wstępnego, gdyż rysunek jest bardzo trudną, wymagającą precyzji umiejętnością. (więcej…)

Jaka jest cena budowy domu szkieletowego?

Nie tylko ze względu na walory estetyczne i szybkość budowy, domy szkieletowe zyskują na popularności wśród inwestorów. Kolejną ważną cechą decydującą o popularności tego rozwiązania jest cena budowy domu szkieletowego. (więcej…)

Płyty stolarskie – rodzaje, budowa, zastosowanie

Płyty stolarskie to obok sklejki najstarsze półfabrykaty stosowane w przemyśle meblarskim. Płyty  te charakteryzują się budową podobną do sklejek. Na budowę tych płyt składają się warstwa środkowa i warstwy zewnętrzne, które noszą nazwę odłogów, inaczej nazywane są fornirami. (więcej…)

Naprawa śmieciarek

Prowadzisz firmę zajmującą się zbieraniem śmieci? Twoje samochody często się psują? Poszukujesz firmy, która pomoże Ci w szybkim doprowadzeniu samochodu ciężarowego do sprawności? Z Terberg Matec naprawa śmieciarek nie będzie Ci straszna. (więcej…)

Kruszywo keramzytowe – Leca

Właściwości, jakie posiada kruszywo keramzytowe, pozwalają wykorzystać je do bardzo zróżnicowanego zastosowania. Można wybrać spośród keramzytu podsypkowego, budowlanego oraz izolacyjnego. W zależności od konkretnego rodzaju stosowany jest do wykonywania podsypki wyrównawczej i izolacyjnej na stropach z drewna, żelbetonu, cegły, lekkich betonów konstrukcyjnych oraz zapraw murarskich, a także w formie podłoża z drewna pod różne rodzaje posadzek. Równie dobrze znajduje on zastosowanie w różnego rodzaju pracach remontowych i budowlanych, a także w ogrodnictwie w przypadku wykonywania drenaży, w czasie izolowania zbiorników i rurociągów oraz do zasypek murów oporowych, a także wypełnień w gruntach. (więcej…)

wyroby stalowe

Właściwości prętów i drutów stalowych, a także innych wyrobów ze stali

Wyroby stalowe w praktyce stanowią bardzo rozległą grupę różnych produktów, do których można na przykład zaliczyć pręty stalowe, a także równie często wykorzystywane druty stalowe. Bardzo często elementy te stają się produktami do wykonywania większych inwestycji budowlanych, mogą nawet posłużyć do zbrojenia betonu, ale też do wykonywania krat pomostowych, ogrodzeń czy części do maszyn produkcyjnych. Pręty mogą jednak w praktyce występować w różnych wersjach, a pierwszą ważną cechą, która je różnicuje jest chociażby ich przekrój. Wielkość prętów oraz ich klasa wytrzymałości może zostać idealnie dostosowana do potrzeb. (więcej…)