Blog

Twój dom w stylu nowoczesnym

Nowoczesny styl cieszy się ogromną popularnością. Jego przestronne, jasne wnętrza urządzone z minimalizmem sprawiają, że ludzie czują się w nich dobrze. Brak zbędnych bibelotów, ciężkich tkanin czy dużych dywanów pozwala na łatwe utrzymanie w czystości takiego wnętrza. Jest to także wnętrze przyjazne dla alergików, bo nie ma w nim wiele mocno zbierających kurz przedmiotów.  (więcej…)

Salon w stylu…

Ilu jest ludzi na świecie, tyle jest gustów i tyle pomysłów na wystrój wnętrz. Dlatego też każda aranżacja powinna być inna i zawierać w sobie cząstkę osoby w danym pokoju czy mieszkaniu przebywającej na stałe. Dotyczy to także salonu, który z jednej strony stanowi pomieszczenie reprezentacyjne, w którym przyjmowani są goście, zaś z drugiej musi być tak urządzone, by właściciel czuł się tutaj swobodnie. Istnieje wiele różnych stylów w aranżacji salonów. Oto kilka pomysłów, które mogą stać się inspiracją do stworzenia kolejnej, niepowtarzalnej aranżacji. (więcej…)

Kosmiczne aranżacje wnętrz

Aranżer w swojej pracy jest niezwykle podobny do artysty, w zasadzie należy powiedzieć, że jest on artystą. Tylko materiałem, na którym pracuje nie jest papier czy płótno, ale przestrzeń. Podobnie jak w przypadku każdej sztuki, także w tej konieczna jest odpowiednia inspiracja. Skąd wziąć pomysł na aranżacje wnętrza? Może z kosmosu? (więcej…)

Twój wymarzony salon

Jagoda(21 lat):  mój wymarzony salon to w zasadzie całe mieszkanie. Chciałabym, żeby to było mieszkanie typu loft z kuchnią, salonem i sypialnią w jednym. Jedynie łazienka powinna być w nim oddzielnym pomieszczeniem. Wyobrażam sobie je jako mieszkanie w stylu industrialnym. Raczej surowe, z wyeksponowaną ścianą z czerwonych cegieł, na której zawieszę zdjęcia ze znajomymi i rodziną – wszystkie w czarny ramkach. Natomiast sypialnię od salonu będzie oddzielał ogromny parawan z nowoczesnymi nadrukami, zasłaniający łóżko. Tak będzie wyglądał mój wymarzony salon, czy może powinnam napisać, moje wymarzone mieszkanie. (więcej…)

Sofy do salonu – doradzamy w wyborze mebla idealnego!

Przy wykańczaniu i urządzaniu wnętrz największą rolę oprócz kolorystyki ścian ma odpowiednie umeblowanie. Zwłaszcza trzeba zwrócić szczególną uwagę na przestrzeń dzienną, a konkretnie salon. To właśnie on jest wizytówką naszego mieszkania, tam często spożywamy rodzinne obiady i przyjmujemy. Jego centrum wypoczynkowe stanowi kanapa i to nad jej wyborem skupimy się w tym artykule. Zapraszamy do lektury! (więcej…)

Dekoracje i akcesoria w stylu skandynawskim

Większość konsumentów kojarzy design skandynawski tylko i wyłącznie z meblami. Niewiele osób pamięta, ze w filozofię i stylistykę północnej części Europy wpisują się także lampy i wszelkie dekoracje do domów i mieszkań!

(więcej…)

Architekt wnętrz – warto?

Wiele osób jest w dzisiejszych czasach dość mocno zabieganych. Od rana praca, zakupy, odbiór dzieci z przedszkola, ze szkoły, popołudnia wypełnione sprzątaniem, zajmowaniem się pociechami i tak w kółko. Mało kiedy mamy czas dla siebie, na odpoczynek, a co dopiero na zaprojektowanie i urządzenie nowego domu. Stąd więc coraz więcej zapytań otrzymują architekci wnętrz dom-art. Najczęściej klienci chcą, aby zaaranżować im całe wnętrza, a nie tylko jeden pokój. W końcu chodzi o to, aby wszystko było ze sobą spójne i tworzyło zgraną całość. (więcej…)

Kominki gazowe – o czym należy pamiętać, aby były bezpieczne?

Kominek gazowy to bardzo dobre rozwiązanie do domu. Posiada wszystkie zalety tradycyjnego komika, nie wymaga również stałej obsługi, uzupełniania opału oraz oczyszczania z popiołu, co daje mu dodatkową przewagę. Jest dużo bardziej bezpieczny, co nie oznacza jednak, że można zapomnieć o zasadach prawidłowego użytkowania. Co zrobić, aby korzystanie z kominka gazowego było całkowicie bezpieczne? (więcej…)

Jakie parametry techniczne mają silniki Lifan Engine?

Silniki Lifan posiadają tak samo dobre parametry techniczne, jak produkty marek Honda, Holida, Loncin, Kipor, Pezal, Zipper czy Kaltmann. Mają jednak dużo niższą cenę, dlatego są tak chętnie wybierane jako zamienniki na całym świecie. Silniki spalinowe Lifan różnią się jednak między sobą właściwościami. Co znajdziemy w ich ofercie? (więcej…)