Zakup mieszkania na rynku pierwotnym

W dużym mieście klient ma do wyboru co najmniej kilku deweloperów oferujących lokale mieszkalne. Którego z nich wybrać i czym się kierować przy podejmowaniu ostatecznej decyzji? Kluczowym kryterium dla większości klientów jest cena, jednak warto zwrócić uwagę także na inne czynniki. Deweloperzy w Krakowie budują mieszkania o różnym standardzie, powinno się więc najpierw określić własne oczekiwania i pod tym kątem przeglądać oferty z rynku pierwotnego.

Przy wyborze mieszkania zazwyczaj ogranicza nas wysokość kredytu, dlatego musimy zdecydować, czy wolimy lokal mniejszy, ale położony blisko centrum, czy ważniejszy jest dla nas metraż i w związku z tym możemy się przeprowadzić na przedmieścia.

Oglądając nowe mieszkania w Krakowie koniecznie trzeba też sprawdzić ustawność pokoi, ich nasłonecznienie, jakość wykończenia, widok z okien, poziom hałasu.

Mieszkania na nowych osiedlach wystawiane są na sprzedaż już na pierwszym etapie ich budowy. Transakcja w tym momencie jest nie tylko korzystniejsza cenowo, ale daje także możliwość wyboru najlepszego lokalu w bloku. Z drugiej strony jednak, kupując mieszkanie już wybudowane możemy na własne oczy zobaczyć, czy lokal w stu procentach odpowiada opisowi z prospektu informacyjnego, nie musimy też czekać kilkanaście miesięcy na przeprowadzkę do nowego domu.