Twój wymarzony salon

Jagoda(21 lat):  mój wymarzony salon to w zasadzie całe mieszkanie. Chciałabym, żeby to było mieszkanie typu loft z kuchnią, salonem i sypialnią w jednym. Jedynie łazienka powinna być w nim oddzielnym pomieszczeniem. Wyobrażam sobie je jako mieszkanie w stylu industrialnym. Raczej surowe, z wyeksponowaną ścianą z czerwonych cegieł, na której zawieszę zdjęcia ze znajomymi i rodziną – wszystkie w czarny ramkach. Natomiast sypialnię od salonu będzie oddzielał ogromny parawan z nowoczesnymi nadrukami, zasłaniający łóżko. Tak będzie wyglądał mój wymarzony salon, czy może powinnam napisać, moje wymarzone mieszkanie.

 

Teresa (45 lat): w zasadzie mogę powiedzieć, że mój wymarzony salon, to salon, który obecnie mam w swoim domu. Jest to duże i przestronne pomieszczenie pełne światła. Urządzone w nowoczesnym stylu w bieli, czerni i szarości. Centralnym elementem jest kominek, a właściwie wkład kominowy z szybami, ze strony – https://kominkiznorwegii.com/oferta/jotul/wklady-kominkowe/. Białe ściany, szare fotele i kanapa, a poduszki i zasłony w kolorze czarny. Mój salon jest nowoczesny, a jednocześnie funkcjonalny. Zbieram wiele pochwał od odwiedzających mnie znajomych.

 

Marian (34 lata): od dawna marzyłem, aby mieć w salonie kominek, jednak mieszkam w bloku, a taki kominek zajmuje sporo przestrzeni. Jednak szukając w sieci hasła wkłady kominkowe w Krakowie przekonałem się, że kominek nie musi być elementem wolnostojącym, nie musi też zabierać dużo miejsca. Kupiłem dwa takie wkłady kominkowe. Kraków i okolice zazdroszczą mi teraz nie tylko salonu, ale także sypialni. A ja mam wreszcie w moim mieszkaniu wymarzone kominki.

 

Sabina (39 lat): choć wiem, że teraz taki styl nie jest modny, to dla mnie spełnieniem marzeń, byłby przytulny salon w stylu prowansalskim. Chciałabym mieć w nim głębokie, miękkie fotele, w których można się zapaść. Powinny stać przed kominkiem, na którym ustawione będą bibeloty i rodzinne fotografie. Stolik kawowy oraz fotele powinny mieć pięknie zdobione i wygięte nóżki. Zaś półki i szafa w roku powinny mieć zdobienia i ornamenty. Tak wyobrażam sobie mój wymarzony salon.

 

Kornelia (19 lat): kocham Japonię, dlatego mój wymarzony salon powinien nawiązywać do tego państwa. Wyobrażam sobie pomieszczenie urządzone w białych i czerwonych kolorach. Z półkami w kolorze naturalnego drewna, do tego na ścianie za kanapą powinny znajdować się japońskie wierze napisane kanji oraz drzewo z kwitnącą na różowo japońską wiśnią. W takim salonie zdecydowanie czułabym się najlepiej.