Sofy do salonu – doradzamy w wyborze mebla idealnego!

Przy wykańczaniu i urządzaniu wnętrz największą rolę oprócz kolorystyki ścian ma odpowiednie umeblowanie. Zwłaszcza trzeba zwrócić szczególną uwagę na przestrzeń dzienną, a konkretnie salon. To właśnie on jest wizytówką naszego mieszkania, tam często spożywamy rodzinne obiady i przyjmujemy. Jego centrum wypoczynkowe stanowi kanapa i to nad jej wyborem skupimy się w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Sofa rozkładana – nowoczesna czy tradycyjna?

Jeśli mamy kupione już wszystkie meble do salonu oprócz kanapy, to dobór sofy wydaje być się nieco łatwiejszy niż w przypadku braku innych elementów umeblowania. Wtedy łatwiej wybrać rozmiar, kolor czy fakturę obicia kanapy. Pamiętajmy, że w mniejszych pokojach należy pamiętać o oszczędności miejsca, jednocześnie zwracając uwagę na komfort domowników. Dobrym pomysłem może być wybranie narożnika z funkcją rozkładania, dzięki czemu wykorzystamy przestrzeń w jednym z narożników pomieszczenia. Dodatkowo sofa może pełnić gościnnego łóżka dla wizytujących. W wypadku ograniczonej przestrzeni proponujemy również kanapy z przeróżnymi schowkami. W nich można umieścić pościel, odzież czy inne potrzebne rzeczy.

Wygoda przede wszystkim

Liczy się przede wszystkim wygoda użytkowania. Sofa to przecież stale używany mebel, od którego nie mogą boleć plecy. To tam cała rodzina ma wypocząć, relaksując się po dniu pracy czy szkoły. Warto postawić na meble, które posiadają części ruchome – one dają większe możliwości personalizacji i  dostosowania do sylwetki. Mam tu na myśli regulowane zagłówki, podnóżki i podłokietniki. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na pewno na producenta i wszelkie opinie od znajomych i specjalistów. Można kupić oczywiście nowoczesną rozkładaną sofę z IKEI. Jednak można przy odrobinie większej kwocie nabyć wysokiej jakości mebel, który posłuży dziesiątki lat – wszystko dzięki jakości wykonania. Topowi producenci używają wysokiej klasy drewna, odpowiednich obić, a części ruchome nie psują się prędko. Dodatkowo bardzo często otrzymuje się gwarancję na wiele lat, co znacznie ułatwia wszelkie naprawy czy ewentualną wymianę kanapy. Takie meble można znaleźć w sklepie Vero.pl – (www.vero.pl/sofy-do-salonu).

Styl i dopasowanie

Jeśli wnętrze naszego domu jest bardziej tradycyjne, to unikajmy modernistycznych i minimalistycznych modeli kanap. Bardzo ważne jest, by zachować podobną stylistykę kanapy do całości mieszkania. Pamiętajmy o statusie salonu. Nawet najwygodniejsza sofa, która pasuje jak pięść do oka nie sprawi, że będziemy się w takim pomieszczeniu dobrze czuć. Oczywiście warto eksperymentować, ale z umiarem. Minimalistyczny design i proste kształty dają sporo opcji; wtedy właściwie mamy nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o dobór materiału obicia i kolorystyki kanapy. Co ciekawe, dzięki prostej bryle można próbować dodać kolorytu wnętrzom za pomocą wszelkich dodatków i akcesoriów. Dobrym pomysłem będzie zakup sofy w neutralnym kolorze i dobór wyrazistych i różnokolorowych poduszek, które zachęcą do wypoczynku na kanapie.