Salon w stylu…

Ilu jest ludzi na świecie, tyle jest gustów i tyle pomysłów na wystrój wnętrz. Dlatego też każda aranżacja powinna być inna i zawierać w sobie cząstkę osoby w danym pokoju czy mieszkaniu przebywającej na stałe. Dotyczy to także salonu, który z jednej strony stanowi pomieszczenie reprezentacyjne, w którym przyjmowani są goście, zaś z drugiej musi być tak urządzone, by właściciel czuł się tutaj swobodnie. Istnieje wiele różnych stylów w aranżacji salonów. Oto kilka pomysłów, które mogą stać się inspiracją do stworzenia kolejnej, niepowtarzalnej aranżacji.

 

… japońskim

W takim salonie nie może być zbyt wielu mebli. Wręcz przeciwnie powinien on być oszczędny w formie i ozdobach. Podłoga może być tutaj drewniana lub wyłożona wykładzina, ewentualnie dywanem w kolorach ziemi: brązach, zieleniach szarościach czy odcieniach niebieskiego. Nie będzie też błędem zastosowanie czerwieni i różu. Centralnym punktem powinien być niewysoki stolik z drewna, wokół którego można ułożyć poduchy lub krzesła bez nóg w japońskim stylu. Za stolik doskonale posłuży łatwo dostępna w naszym kraju – ława drewniana. Pod ścianami powinny znaleźć się półki lub także inne ławy drewniane, na których należy ułożyć wysublimowane z rozmysłem dobrane ozdoby. W kwestii wyboru ozdób należy postawić na minimalizm. Lepiej wyeksponować kilka prawdziwie ciekawych figurek niż ustawić ich tam całe rzędy. Minimalizm to cecha charakterystyczna tego stylu.  

 

…skandynawskim

Styl skandynawski chodź pochodzi z zupełnie innej części świata niż styl japoński, także charakteryzuje się dużym minimalizmem i nawiązaniem do natury. W tym stylu także znaleźć można dużo naturalnych materiałów: ławy z drewna, proste stoły i krzesła. Elementy wystroju w tym stylu będą wykonane raczej z jasnego drewna. Będzie się tutaj także przewijało dużo bieli i szarości. Niemal obowiązkowym elementem są błękitne i zielone detale. W taki salonie powinny znaleźć się biała kanapa z błękitnymi, turkusowymi, zielonymi i szarymi poduchami, jasna, sosnowa ława oraz półki także w kolorze naturalnego drewna.