Kruszywo keramzytowe – Leca

Właściwości, jakie posiada kruszywo keramzytowe, pozwalają wykorzystać je do bardzo zróżnicowanego zastosowania. Można wybrać spośród keramzytu podsypkowego, budowlanego oraz izolacyjnego. W zależności od konkretnego rodzaju stosowany jest do wykonywania podsypki wyrównawczej i izolacyjnej na stropach z drewna, żelbetonu, cegły, lekkich betonów konstrukcyjnych oraz zapraw murarskich, a także w formie podłoża z drewna pod różne rodzaje posadzek. Równie dobrze znajduje on zastosowanie w różnego rodzaju pracach remontowych i budowlanych, a także w ogrodnictwie w przypadku wykonywania drenaży, w czasie izolowania zbiorników i rurociągów oraz do zasypek murów oporowych, a także wypełnień w gruntach.

Kruszywo keramzytowe – jako izolacja termiczna ocieplająca podłogę na gruncie

Podłoga, która układana jest bezpośrednio na gruncie, musi być bardzo ciepła, stąd wymaga ona zastosowania odpowiedniego izolatora. Jedną z możliwości, jest użycie kruszywa keramzytowego, które posiada wiele zalet i może służyć, jako alternatywa do aż trzech warstw tradycyjnej podłogi. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących tego, jak wykorzystać kruszywo keramzytowe na podłodze.

Co to jest keramzyt?

Warto zacząć od podstaw i najpierw dowiedzieć się co tak naprawdę oznacza kruszywo keramzytowe. Jest to jedno z najlżejszych kruszyw ceramicznych, które jest alternatywą w stosunku do innych materiałów izolacyjnych. Kruszywo keramzytowe posiada postać drobnych kuleczek z gliny ilastej, formowanych w procesie wypalania w piecu w temperaturze od 400 do 1150°C, w wyniku czego na ich zewnętrznej warstwie tworzy się twarda, ceramiczna powłoka.

Kruszywo keramzytowe firmy Leca posiada uziarnienie, które najczęściej stosowane jest do izolowania podłóg na gruncie, może być ono powlekane impregnatem, który ogranicza podciąganie wody z gruntu.

W celu prawidłowego wykonania podłogi, wykorzystującej keramzyt na początku powinno się usunąć istniejącą już warstwę humusu oraz jeśli będzie taka konieczność, należy również uzupełnić ją piaskiem.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *