Kosmiczne aranżacje wnętrz

Aranżer w swojej pracy jest niezwykle podobny do artysty, w zasadzie należy powiedzieć, że jest on artystą. Tylko materiałem, na którym pracuje nie jest papier czy płótno, ale przestrzeń. Podobnie jak w przypadku każdej sztuki, także w tej konieczna jest odpowiednia inspiracja. Skąd wziąć pomysł na aranżacje wnętrza? Może z kosmosu?

Zodiakalny salon

Jednym z przykładów pomieszczeń, dla których inspiracją stała się przestrzeń kosmiczna jest salon, którego podłoga została ułożona na wzór zodiakalnej mapy nieba. Stworzenia takiej aranżacji możliwe było będzie płytkom la fabrica. Wspomniana marka ma, bowiem w swoje ofercie wiele różnorodnych płytek, w tym między innymi wspomniane „płytki zodiakalne”. Takie rozwiązanie sprawia, że salon nabiera świeżości i staje się oryginalne. Każdy kto chciałby zobaczyć jak wyglądają takie płytki powinien odwiedzić stronę – https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/lafabbrica/.

Wnętrza inspirowane statkiem kosmicznym

Innym sposobem na wnętrza inspirowane kosmosem są takie pomieszczenia, które wydają się być rodem zaczerpnięte z Enterprise czy Voyagera. Dużo bieli, zarówno sufit, ściany, jak i podłoga powinny mieć biały kolor, tak by zacierały się granice pomiędzy tym co jest podłogą, a co ścianą. W takich wnętrzach znajdzie się dużo nowoczesnej elektroniki. Natomiast sprzęty będą mieć także biały kolor z czarnymi elementami i będą w charakterystyczny sposób – zaokrąglone. Kosmiczne i futurystyczne – tak w kilku słowach można skwitować wnętrza w prezentowany stylu.

Nocne niebo w sypialni

Kosmos to nie tylko statki kosmiczne czy odległe gwiazdy i galaktyki, to także niebo widziane z powierzchni ziemi. Takie niebo można czy to przy pomocy projektora czy też przez odpowiednie ozdobienie sufitu, przenieść do wnętrza pomieszczenia. Wówczas gdy światło w pokoju zgaśnie, jego mieszkańcy zawsze będą mieli nad głową nocne niebo.

Każda z tych propozycji jest niepowtarzalna i może przypaść do gustu każdemu kto lubi patrzeć w nocne niebo.