Jaka jest cena budowy domu szkieletowego?

Nie tylko ze względu na walory estetyczne i szybkość budowy, domy szkieletowe zyskują na popularności wśród inwestorów. Kolejną ważną cechą decydującą o popularności tego rozwiązania jest cena budowy domu szkieletowego.

Na wstępie warto podkreślić, że koszt budowy drewnianego domu szkieletowego jest dużo niższy niż cennik budowy domu drewnianego z bali lub domu murowanego o takim samym metrażu. Przyjrzyjmy się zatem, jak przedstawiają się ceny budowy domu szkieletowego? Pamiętajmy jednak, że nasze przykładowe szacunki dotyczą domu szkieletowego wzniesionego do stanu surowego zamkniętego. Aby przygotować dom do wprowadzenia się, trzeba przygotować się również na inne wydatki.

Jaki jest całkowity koszt budowy domu szkieletowego?

Całkowity koszt budowy domu szkieletowego zależy od wielu czynników. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim:

  • wielkość takiego domu;
  • liczba kondygnacji;
  • rodzaj konstrukcji dachu;
  • liczba okien i drzwi jakość stolarki okiennej i drzwiowej;
  • sposób i materiały stosowane do jego wykończenia;
  • stopień skomplikowania projektu;

 

 • położenie, region i dostępność komunikacyjna placu budowy.

 

W zadzie całkowity koszt budowy drewnianego domu szkieletowego – Kanadyjczyka do stanu surowego zamkniętego mieści się w przedziale około 1500 – 2000 zł za m2. Jest to tańsze rozwiązanie od budowy domu drewnianego z bali, która to wynosi w granicach około 1700 – 2700 zł za m2.

Co składa się na koszt budowy domu szkieletowego?

Jak każda inwestycja budowlana, tak i budowa domu drewnianego szkieletowego składa się z dwóch podstawowych elementów. Składają się na nią materiały budowlana oraz robocizna:

 • materiały budowlane to cennik w granicach 1100 – 1500 zł/m2;
 • praca fachowców to z kolei cennik około 400 – 500 zł/m2.

Zatem całkowita cena budowy domu szkieletowego to wydatek rzędu 1500 – 2000 zł/m2. Decydując się na budowę domu kanadyjskiego o powierzchni 100 m2 należy liczyć się z wydatkiem w granicach  150 000 – 200 000 zł. Wliczając w to robociznę oraz materiały.

Cena budowy domu drewnianego szkieletowego – co jeszcze?

Jednak przedstawione szacunki zawierają jedynie wyliczenia jeśli chodzi o cenę budowy drewnianego domu szkieletowego – Kanadyjczyka do stanu surowego zamkniętego. 

Szacując ostateczny koszt takiej inwestycji należy wziąć jeszcze pod uwagę cenę zakupu projektu budowlanego, wszelką dokumentację i pozwolenia, prace geodezyjne, czy zakup działki budowlanej. Jeśli już posiadamy taką działkę jesteśmy oczywiście w pozycji uprzywilejowanej gdyż ten wydatek odchodzi. Ponadto całkowita cena budowy domu drewnianego – szkieletowego to także koszty wykończenia elewacji oraz wnętrza.

Dopiero do tak tak wykończonego mieszkania można się wprowadzić. Należy także zaznaczyć, że warto zainwestować w materiały dobrej jakości. Warto nawiązać współpracę z dobrą firmę zajmującą się budową takich domów, która ma wieloletnie doświadczenie na rynku i sprawdzoną opinię wśród klientów. Jeśli chodzi o budowę domu nie warto oszczędzać – budynek ma nam służyć przez długie lata.

https://drewdom.com/ile-kosztuje-dom-szkieletowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *