Jak działa komin systemowy i jaki wybrać?

Komin systemowy jest dobrym rozwiązaniem, które jest szybkie w montażu i które tym samym przyspiesza wszelkie prace na placu budowy. Wybrany komin z oferty producenta można zamówić tak, aby w dogodnym terminie pojawił się na budowie, w pełni gotowy do instalacji.

Wybrane kominy systemowe Schiedel mogą być modelami dedykowanymi do odprowadzania konkretnego rodzaju spalin. Może to być komin, który będzie odprowadzał spaliny z paliw stałych, ciekłych lub gazowych. Znajdziemy też jednak i takie modele, które mogą być odrobinę droższe, ale mają charakter uniwersalny. Oznacza to, że będą odpowiednio odprowadzać spaliny niezależnie od tego, ze spalania jakiego opału te będą pochodzić. Uniwersalny system kominowy daje możliwość ogrzewania budynku gazem, węglem, drewnem, koksem, pelletem, a nawet olejem opałowym. Jest to rozwiązanie, które jest bardzo przyszłościowe.

W sytuacji, kiedy wybierzemy bardziej uniwersalny system kominowy, będzie on odpowiedni zawsze, nawet jeśli będziemy chcieli zmienić rodzaj pieca i ogrzewania w budynku.

 

Jakie cechy posiadają takie kominy systemowe?

 

Są one produkowane w taki sposób, aby działać efektywnie, ale też bezawaryjnie przez wiele długich lat. Dostępne są wersje o różnych przekrojach, gdzie możemy mieć zastosowany system jednociągowy lub dwuciągowy (nawet w wersji takiej, gdzie każdy ciąg ma inną średnicę przekroju). Do wyboru pozostaje także ilość otworów wentylacyjnych. System łatwo się instaluje, a z zewnątrz posiada on bardzo lekkie pustaki zewnętrzne.

Posiada także dodatkową warstwę izolacji, która dopasowana jest do jego przekroju, a która wykonywana jest z wełny mineralnej. Systemy te są odporne na działanie kondensatu, pożar sadzy, a także mają zwiększoną wytrzymałość na korozję. Co ciekawe, taki system kominowy można zaplanować wewnątrz budynku, co zazwyczaj ma miejsce na etapie budowy domu. Istnieje jednak również możliwość dobudowania go do zewnętrznej ściany budynku, co zdarza się w przypadku remontów i wprowadzania zmian w już istniejących budynkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *