Dlaczego rekuperacja w Małopolsce staje się coraz bardziej popularna?

Liczba sprzedanych instalacji systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła mówi sama za siebie – stają się one coraz bardziej popularne w Polsce. Szczególnie chętnie decydują się na nie Inwestorzy, mieszkający w Małopolsce. Skąd bierze się ten trend?

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zakłada instalację systemu we wszystkich pomieszczeniach w domu, z wyłączeniem kuchni, łazienek, WC oraz pomieszczeń gospodarczych. Dostarcza ona do wnętrz przez całą dobę świeże powietrze, usuwając tym samym to zużyte. Następuje jednak odzysk ciepła w rekuperatorze, gdy wywiewane, ogrzane i zużyte powietrze przekazuje w nim ciepło powietrzu świeżemu i chłodnemu, które jest nawiewane do wnętrz. Nie mieszają się ze sobą, co gwarantuje najwyższą jakość powietrza w środku domu.

Powietrze jest również filtrowane w rekuperatorze. Jest z niego usuwany wszelkiego rodzaju kurz, pył, bakterie, przykre zapachy oraz inne zanieczyszczenia. To właśnie ze względu na tę korzyść wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cieszy się rosnącym uznaniem Inwestorów.

Rekuperacja w Małopolsce coraz bardziej popularna

Tak, jak nie mamy większego wpływu na stan powietrza w całej Polsce i w mieście, w którym mieszkamy, tak możemy zdecydować się na znaczne polepszenie jego jakości w naszych własnych domach. Szczególnie skuteczna w walce ze smogiem jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Filtry zainstalowane w rekuperatorze zatrzymują nie tylko zwykłe zanieczyszczenia, tak jak było to wspomniane powyżej, ale również pyły – składowe smogu. Dzięki temu wewnątrz domu jest tylko zdrowe dla mieszkańców powietrze. Korzystne jest także to, że przy rekuperacji nie trzeba otwierać okien, ponieważ system gwarantuje stały napływ świeżego, filtrowanego powietrza. Nie ma więc szansy na to, aby smog dostał się do środka domu.

Szczególnie popularna jest rekuperacja w Małopolsce, ponieważ posiada ona najbardziej zanieczyszczone powietrze w całym kraju.