Dekoracje i akcesoria w stylu skandynawskim

Większość konsumentów kojarzy design skandynawski tylko i wyłącznie z meblami. Niewiele osób pamięta, ze w filozofię i stylistykę północnej części Europy wpisują się także lampy i wszelkie dekoracje do domów i mieszkań!

Skandynawska stylistyka to postawienie na prostotę, elegancję i funckjonalność. Dzięki temu północny design podbił rynki w całej Europie i właściwie każdy szanowany salon meblowy ma w swojej ofercie artykuły bardzo funkcjonalne, proste i w stonowanych kolorach. Co jeśli chodzi o dodatki? Jakie akcesoria wzbogacą nasze pomieszczenia domowe bez “zakłócenia” i zaśmiecenia przestrzeni.

Kuchnia – akcesoria w stylu skandynawskim

Firmy jak Muurla czy Bloomingville oferują szeroki wybór we wszelkich pojemnikach kuchennych (https://www.mandihouse.pl/pojemniki). Nie są to byle jakie pojemniki. Każdy z nich został rozmyślnie zaprojektowany. Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie szklanych pojemników na zioła czy suszone owoce i warzywa. Nie są one drogie, a wyglądają bardzo atrakcyjnie. Równie ciekawie prezentują się emaliowane garnki i rondle. Nie są to typowe garnki o jaskrawych kolorach, jakie znamy z polskich fabryk. Dominują tam bardziej oryginalne kształty z subtelnymi zdobieniami. Ostatnim krzykiem mody są deski do krojenia o nieregularnych kształtach, co sprawia wrażenie bycia jednym kawałkiem drewna.

Sypialnia – toaletka, lustro czy może poduszka?

W sypialni możemy wykazać się niesamowitą inwencją. Możemy pomyśleć o wzbogaceniu przestrzeni o doniczki o nietypowych kształtach. Będą wpisywać się w konwencję skandynawską, o ile wykorzystamy je do celów hodowli roślin. Możemy pomyśleć także o czymś większym, ale równie użytecznym. Dla kobiet można zaproponować toaletkę, która jest trochę zapomnianym meblem sypialnianym. Oczywiście można zdecydować się, by zakupić praktyczny stolik nocny ze stylową lampą. Opcji jest wiele, a wśród mniejszych akcesoriów mogę polecić mniejsze pojemniki na biżuterię i oczywiście pościel! Pościel w tym kroju to przede wszystkim odcienie bieli ze skromnymi zdobieniami – innymi słowy: prostota, wygoda, estetyka.

Łazienka

Łazienka to domowa oaza spokoju i miejsce, które musi być perfekcyjnie zaplanowane. To samo dotyczy wszelkich akcesoriów i gadżetów. Po raz kolejny unikajmy przesady w ilości. Postawmy absolutnie na produkty “must have” tj. podajnik do mydła, małe lusterko przenośne, skromne półki ścienne na potrzebne artykuły i środki chemiczne. Prawdziwym hitem są dedykowane kosze na brudną bieliznę, które nie tylko nie wyglądają źle, ale genialnie komponują się z resztą pomieszczenia.